Jak zamienić kolor dziesiętny na szesnastkowy?

Spotkałem się z takim problemem w mojej witrynie: http://muonline.wikidot.com - chciałem zagnieździć tam reklamę adsense google aby miała tło takie jak witryna. Ale jak to zrobić, probowałem dopasowywać kolory (na wkazał - nie trafił), ale nic się nie udało.
Włączyłem windowsowego Painta, który ma przyjemną funkcję Pipeta (pobieranie koloru). Zrobiłem zrzut mojego sajtu, wkleiłem do Painta i pobrałem pipeta kolor, w ustawieniach koloru zdobyłem w ten sposób dziesiętne składowe RGB: 231:233:220 (Menu / Kolory / Edytuj kolory… / Definiuj kolory niestandardowe ), to już połowa drogi.
Znalazłem kilka sajtów, które generują kolor z postaci dziesiętnej na szesnastkową i odwrotnie, i zdobyłem swoją postać szesnastkową: #RRGGBB, czyli: #E7E9DC

strony z generatorami:

Pomogłaby mi zapewne ta strona: http://algorytmy.pl/?id=717 ; gdyby nie to, że jest płatna.


Hej!
1. Liczby dziesiętne na szesnastkowe potrafi przeliczyć chyba każdy kalkulator, nawet ten w windows jak sądzę ;-)
2. Pipetka w GIMPie (ale pewnie też w wielu innych programach graficznych) potrafi pobrać kolor z dowolnego miejsca na ekranie, nie koniecznie ze screenshoota otwartego jako obrazek, więc jest szybciej i od razu w postaci szesnastkowej.

3. Pytanie ode mnie, dlaczego odesłało mnie na tę stronę kiedy ja pytałem o kody szesnastkowe w wyrażeniach regularnych grepa? Domyslam się … nikt nie wie dlaczego :D