Naomi Klein

Zapewne wiesz kim jest Naomi Klein skoro google skierowało cię na tę stronę. Najkrócej to autorka No Logo i Doktryny Szoku.
Strona nie jest jednak poświęcona tym książkom, świat pędzi do przodu, książki pozostają w tyle, ale sama Naomi nadąża, poniżej zbieram linki z jej aktywności.

  • 2011.10.09 - Klein: Nie ma już bogatych krajów, są tylko bogaci ludzie - Przemówienie na wiecu protestacyjnym „Occupy Wall Street”, Liberty Plaza, Nowy Jork, 6 października 2011
  • 2009.01.22 - Szok w Dundee, czyli Naomi Klein przybywa do Szkocji - Samo spotkanie z kanadyjską autorką, sprawnie i elegancko przygotowane przez jeden z tutejszych uniwersytetów (University of Dundee), szoku może nie wywołało, jednak niektóre z jej opowieści, owszem – musiały zaszokować licznie zgromadzoną publiczność.
  • 2008.11.20 - Dziennik.pl - Naomi Klein, prorok kryzysu - Klein jednocześnie bardzo skutecznie przemawia do ludzkich emocji. Nie ma większego znaczenia, czy ktoś uważa się za lewicowca, czy prawicowca. Tylko szaleniec, czytając opis jej wizyty w fabryce w Cavite na Filipinach, gdzie kobiety wykonujące ubrania słynnych zachodnich marek muszą załatwiać się do plastikowych reklamówek pod maszynami do szycia, może powiedzieć: "Tak być powinno".