IO Pekin 2008. Klasyfikacja Punktowa

Przyjęliśmy, bezkrytycznie, amerykańską filozofię: "Liczy się tylko złoto, srebrny medal to porażka". Ja jej nie akceptuję, wzbudzają mój podziw sportowcy ze ścisłej czołówki światowej. Często zwycięstwo jest osiągane o włos, często porywające rozstrzygnięcie zapada w ćwierćfinale. Argumentów miałbym wiele. Stąd klasyfikacja punktowa igrzysk.
Zasady są proste, za 1 miejsce - 8 punktów, za 2 - 7, za 3 - 6, za miejsca od 4-8, odpowiednio 5, 4, 3, 2 i 1 pkt.
Zapraszam

Poddałem się (za dużo zamieszania z miejscami 5-8), uzupełniono: 76 z 302 konkurencji medalowych (25,2%)

Sat Aug 9, 2008

1. Women's 10m Air Rifle

1. EMMONS Katerina - Czech Republic
2. GALKINA Lioubov - Russian Fed.
3. PEJCIC Snjezana - Croatia
4. BEYERLE Jamie - United States
5. DU Li - China
6. DOVGUN Olga - Kazakhstan
7. GIGON Marie Laure - France
8. BOGACKA Sylwia - Poland

2. Men's 10m Air Pistol

1. PANG Wei - China
2. JIN Jong Oh - Korea
3. TURNER Jason - United States
4. BEAMAN Brian - United States
5. EKIMOV Leonid - Russian Fed.
6. LAPEYRE Walter - France
7. PANICHPATIKUM Jakkrit - Thailand
8. FAIT Vigilio - Italy

3. Judo Men -60 kg / Extra-Light Weight

1. CHOI Minho - Korea
2. PAISCHER Ludwig - Austria
3. SOBIROV Rishod - Uzbekistan
3. HOUKES Ruben - Netherlands
5. DRAGIN Dimitri - France
5. YEKUTIEL Gal - Israel
7. WILL Frazer - Canada
7. FALLON Craig - Great Britain

4. Women -48 kg / Extra-Light Weight

1. DUMITRU Alina Alexandra - Romania
2. BERMOY Yanet - Cuba
3. PARETO Paula Belen - Argentina
3. TANI Ryoko - Japan
5. PAK Ok Song - DPR Korea
5. BOGDANOVA Lyudmila - Russian Fed.
7. CSERNOVICZKI Eva - Hungary
7. HORMIGO Ana - Portugal

5. Cycling Men's Road Race

1. SANCHEZ Samuel - Spain
2. REBELLIN Davide - Italy
3. CANCELLARA Fabian - Switzerland
4. KOLOBNEV Alexander - Russian Fed.
5. SCHLECK Andy - Luxembourg
6. ROGERS Michael - Australia
7. BOTERO Santiago - Colombia
8. AERTS Mario - Belgium

6. Fencing Women's Individual Sabre

1. ZAGUNIS Mariel - United States
2. JACOBSON Sada - United States
3. WARD Becca - United States
4. VELIKAYA Sofiya - Russian Fed.
5. TAN Xue - China
6. BAO Yingying - China
7. BESBES Azza - Tunisia
8. KHOMROVA Olena - Ukraine

7. Weightlifting Women's 48kg

1. CHEN Xiexia - China
2. OZKAN Sibel - Turkey
3. CHEN Wei-Ling - Chinese Taipei
4. IM Jyounghwa - Korea
5. LAOSIRIKUL Pensiri - Thailand
6. MIYAKE Hiromi - Japan
7. NOEL Melanie - France
8. OSHIRO Misaki - Japan

Sun Aug 10, 2008

8. Archery Women's Team

1. Korea
2. China
3. France
4. Great Britain
5. Italy
6. Poland
7. India
8. Japan

9. Cycling Women's Road Race

1. COOKE Nicole - Great Britain
2. JOHANSSON Emma - Sweden
3. GUDERZO Tatiana - Italy
4. SOEDER Christiane - Austria
5. SERUP Linda Melanie Villumsen - Denmark
6. VOS Marianne - Netherlands
7. DOPPMANN Priska - Switzerland
8. BRZEZNA Paulina - Poland

10. Diving Women's Sync. 3m Springboard Final

1. GUO Jingjing ; WU Minxia - China
2. PAKHALINA Julia ; POZDNYAKOVA Anastasia - Russian Fed.
3. KOTZIAN Ditte ; FISCHER Heike - Germany
4. BRYANT Kelci ; RITTENHOUSE Ariel - United States
5. COLE Briony ; STRATTON Sharleen - Australia
6. BATKI Noemi ; DALLAPE' Francesca - Italy
7. VOLOSHCHENKO Mariya ; PYSMENSKA Anna - Ukraine
8. GERRARD Tandi ; SAGE Hayley - Great Britain

11. Fencing Men's Individual Epee

1. TAGLIARIOL Matteo - Italy
2. JEANNET Fabrice - France
3. ABAJO Jose Luis - Spain
4. BOCZKO Gabor - Hungary
5. JUNG Jin Sun - Korea
6. ZAWROTNIAK Radoslaw - Poland
7. CONFALONIERI Diego - Italy
8. VERWIJLEN Bas - Netherlands

12. Judo Women -52 kg / Half-Light Weight

1. XIAN Dongmei - China
2. AN Kum Ae - DPR Korea
3. HADDAD Soraya - Algeria
3. NAKAMURA Misato - Japan
5. KALIYEVA Sholpan - Kazakhstan
5. KIM Kyungok - Korea
7. HEYLEN Ilse - Belgium
7. CARRASCOSA Ana - Spain

13. Judo Men -66 kg / Half-Light Weight

1. UCHISHIBA Masato - Japan
2. DARBELET Benjamin - France
3. ARENCIBIA Yordanis - Cuba
3. PAK Chol Min - DPR Korea
5. GADANOV Alim - Russian Fed.
5. SHARIPOV Mirali - Uzbekistan
7. CASALE Giovanni Nicola - Italy
7. EL HADY Aheen - Egypt

14. Shooting Women's 10m Air Pistol Final

1. GUO Wenjun - China
2. PADERINA Natalia - Russian Fed.
3. SALUKVADZE Nino - Georgia
4. CHAIKA Viktoria - Belarus
5. SAGUN LEWANDOWSKA Miroslawa - Poland
6. SEKARIC Jasna - Serbia
7. NEVANSUU Mira - Finland
8. TSOGBADRAH Munkzul - Mongolia

15. Shooting Men's Trap Final

1. KOSTELECKY David - Czech Republic
2. PELLIELO Giovanni - Italy
3. ALIPOV Alexey - Russian Fed.
4. DIAMOND Michael - Australia
5. GLASNOVIC Josip - Croatia
6. FRASCA Erminio - Italy
7. BINDRICH Karsten - Germany
8. SINGH Mansher - India

16. Swimming Men's 400m Individual Medley Final

1. PHELPS Michael - United States
2. CSEH Laszlo - Hungary
3. LOCHTE Ryan - United States
4. BOGGIATTO Alessio - Italy
5. MARIN Luca - Italy
6. KIS Gergo - Hungary
7. JOHNS Brian - Canada
8. PEREIRA Thiago - Brazil

17. Swimming Men's 400m Freestyle Final

1. PARK Taehwan - Korea
2. ZHANG Lin - China
3. JENSEN Larsen - United States
4. VANDERKAAY Peter - United States
5. MELLOULI Oussama - Tunisia
6. HACKETT Grant - Australia
7. PRILUKOV Yuriy - Russian Fed.
8. LOBINTSEV Nikita - Russian Fed.

18. Swimming Women's 400m Individual Medley

1. RICE Stephanie - Australia
2. COVENTRY Kirsty - Zimbabwe
3. HOFF Katie - United States
4. BEISEL Elizabeth - United States
5. FILIPPI Alessia - Italy
6. MILEY Hannah - Great Britain
7. MARTYNOVA Yana - Russian Fed.
8. LI Xuanxu - China

19. Swimming Women's 4 x 100m Freestyle Relay Final

1. Netherlands
2. United States
3. Australia
4. China
5. Germany
6. France
7. Great Britain
8. Canada

20. Weightlifting Women's 53kg

1. JAROENRATTANATARAKOON P. - Thailand
2. YOON Jinhee - Korea
3. NOVIKAVA Nastassia - Belarus
4. RUMBEWAS Raema Lisa - Indonesia
5. MARIDALIN Yudelquis - Dominican Rep.
6. ROACH Melanie - United States
7. ROHDE Julia - Germany
8. TOUA Dika - Papua N Guinea

21. Weightlifting Men's 56kg

1. LONG Qingquan - China
2. HOANG Anh Tuan - Vietnam
3. IRAWAN Eko Yuli - Indonesia
4. YANG Chin-Yi - Chinese Taipei
5. CHA Kum Chol - DPR Korea
6. ALVAREZ Sergio - Cuba
7. WANG Shin-Yuan - Chinese Taipei
8. IBRAHIM Amirul Hamizan - Malaysia

Mon Aug 11, 2008

22. Archery Men's Team

1. Korea
2. Italy
3. China
4. Ukraine
5. Poland
6. Malaysia
7. Chinese Taipei
8. Russian Fed.

23. Diving Men's Synchronised 10m Platform

1. LIN Yue ; HUO Liang - China
2. HAUSDING Patrick ; KLEIN Sascha - Germany
3. GALPERIN Gleb ; DOBROSKOK Dmitriy - Russian Fed.
4. HELM Mathew ; NEWBERY Robert - Australia
5. BOUDIA David ; FINCHUM Thomas - United States
6. ORTEGA Victor ; URAN Juan Guillermo - Colombia
7. GUERRA OLIVA Jose Antonio ; FORNARIS Erick - Cuba
8. ALDRIDGE Blake ; DALEY Thomas - Great Britain

24. Fencing Women's Individual Foil

1. VEZZALI Maria Valentina - Italy
2. NAM Hyunhee - Korea
3. GRANBASSI Margherita - Italy
4. TRILLINI Giovanna - Italy
5. KNAPEK Edina - Hungary
6. LAMONOVA Evgenia - Russian Fed.
7. SUGAWARA Chieko - Japan
8. WAECHTER Katja - Germany

25. Judo Women -57 kg / Light Weight

1. QUINTAVALLE Giulia - Italy
2. GRAVENSTIJN Deborah - Netherlands
3. QUADROS Ketleyn - Brazil
3. XU Yan - China
5. PEKLI Maria - Australia
5. HAREL Barbara - France
7. SATO Aiko - Japan
7. BACZKO Bernadett - Hungary

26. Judo Men -73 kg / Light Weight

1. MAMMADLI Elnur - Azerbaijan
2. WANG Kichun - Korea
3. BOQIEV Rasul - Tajikistan
3. GUILHEIRO Leandro - Brazil
5. van TICHELT Dirk - Belgium
5. MALOMAT Ali - Iran
7. KANAMARU Yusuke - Japan
7. BILODID Gennadii - Ukraine

27. Shooting Men's 10m Air Rifle

1. BINDRA Abhinav - India
2. ZHU Qinan - China
3. HAKKINEN Henri - Finland
4. MOLDOVEANU Alin George - Romania
5. PRIKHODTCHENKO Konstantin - Russian Fed.
6. SIDI Peter - Hungary
7. PLETIKOSIC Stevan - Serbia
8. KRUGLOV Serguei - Russian Fed.

28. Shooting Women's Trap

1. MAKELA-NUMMELA Satu - Finland
2. STEFECEKOVA Zuzana - Slovakia
3. COGDELL Corey - United States
4. NAKAYAMA Yukie - Japan
5. GUDZINEVICIUTE Daina - Lithuania
6. STRUCHAEVA Elena - Kazakhstan
7. GELISIO Deborah - Italy
8. KIERMAYER Susanne - Germany

29. Swimming Women's 100m Butterfly

1. TRICKETT Lisbeth - Australia
2. MAGNUSON Christine - United States
3. SCHIPPER Jessicah - Australia
4. ZHOU Yafei - China
5. TAO Li - Singapore
6. LOWE Jemma - Great Britain
7. SILVA Gabriella - Brazil
8. DEKKER Inge - Netherlands

30. Swimming Men's 100m Breaststroke

1. KITAJIMA Kosuke - Japan
2. OEN Alexander Dale - Norway
3. DUBOSCQ Hugues - France
4. HANSEN Brendan - United States
5. RICKARD Brenton - Australia
6. SLUDNOV Roman - Russian Fed.
7. BORYSIK Igor - Ukraine
8. GANGLOFF Mark - United States

31. Swimming Women's 400m Freestyle

1. ADLINGTON Rebecca - Great Britain
2. HOFF Katie - United States
3 JACKSON Joanne - Great Britain
4. BALMY Coralie - France
5. PELLEGRINI Federica - Italy
6. POTEC Camelia Alina - Romania
7. BARRATT Bronte - Australia
8. MANAUDOU Laure - France

32. Swimming Men's 4 x 100m Freestyle Relay

1. United States
2. France
3. Australia
4. Italy
5. Sweden
6. Canada
7. South Africa
8. Great Britain

33. Weightlifting Women's 58kg

1. CHEN Yanqing - China
2. SHAINOVA Marina - Russian Fed.
3. O Jong Ae - DPR Korea
4. KAMEAIM Wandee - Thailand
5. ESCOBAR Alexandra - Ecuador
6. BEGAJ Romela - Albania
7. KLEJNOWSKA Aleksandra - Poland
8. COCOS Roxana - Romania

34. Weightlifting Men's 62kg

1. ZHANG Xiangxiang - China
2. SALAZAR Diego - Colombia
3. TRIYATNO - Indonesia
4. BUCI Antoniu - Romania
5. HANSAWONG Phaisan - Thailand
6. RUIZ Lazaro - Cuba
7. HUDAYBERGENOV Tolkunbek - Turkmenistan
8. ABD ELBAKI Mohamed - Egypt


Test tabeli punktowej po 34 konkurencjach (z 302)

01    China            9    3    2    2    2    1    0    1    127
02    United States    3    4    6    6    1    1    0    1    126
03    Italy            3    3    2    3    4    2    3    1    101
04    Russian Fed.     0    4    2    2    4    2    2    3    79
05    Korea            4    4    0    1    2    0    0    0    73
06    Australia        2    0    3    2    3    2    1    0    64
07    France           0    3    2    1    2    2    2    1    57
08    Japan            2    0    2    1    0    1    3    2    44
09    Great Britain    2    0    1    1    0    2    2    4    41
10    DPR Korea        0    1    2    0    2    0    0    0    27
11    Netherlands      1    1    1    0    0    1    0    2    26
12    Hungary          0    1    0    1    1    2    2    0    26
13    Thailand         1    0    0    1    2    0    1    0    23
14    Romania          1    0    0    2    0    1    0    1    22
15    Germany          0    1    1    0    1    0    2    1    22
16    Cuba             0    1    1    0    0    2    1    0    21
17    Poland           0    0    0    0    2    2    1    2    18
18    Czech Republic    2    0    0    0    0    0    0    0    16
19    Finland          1    0    1    0    0    0    1    0    16
20    Spain            1    0    1    0    0    0    1    0    16

21    Chinese Taipei    0    0    1    1    0    0    2    0    15
22    Brazil            0    0    2    0    0    0    1    1    15
23    Austria          0    1    0    1    0    0    0    0    12
24    Ukraine          0    0    0    1    0    0    3    1    12
25    Indonesia        0    0    1    1    0    0    0    0    11
26    Sweden           0    1    0    0    1    0    0    0    11
27    India            1    0    0    0    0    0    1    1    11
28    Belarus          0    0    1    1    0    0    0    0    11
29    Colombia         0    1    0    0    0    1    0    0    10
30    Croatia          0    0    1    0    1    0    0    0    10
31    Kazakhstan                        1    2            10
32    Uzbekistan                1        1                10
33    Switzerland                1                1        8
34    Azerbaijan        1                                8
35    Canada                            1    2    1    8
36    Zimbabwe            1                            7
37    Slovakia            1                            7
38    Norway            1                            7
39    Turkey            1                            7
40    Belgium                        1        1    1    7
41    Vietnam            1                            7
42    Algeria                1                        6
43    Georgia                1                        6
44    Argentina                1                        6
45    Tajikistan                1                        6
46    Indonesia                1                        6
47    Tunisia                        1        1        6
48    Serbia                            1    1        5
49    Israel                            1                4
50    Luxembourg                        1                4
51    Ecuador                        1                4
52    Denmark                        1                4
53    Dominican Rep.                    1                4
54    Malaysia                            1        1    4
55    Iran                            1                4
56    Lithuania                        1                4
57    Singapore                        1                4
58    Albania                            1            3
59    Egypt                                1    1    3
60    Turkmenistan                            1        2
61    Portugal                                1        2
62     South Africa                            1        2
63    Colombia                                1        2
64    Papua N Guinea                                1    1
65    Mongolia                                    1    1

Tue Aug 12, 2008

35. Canoe/Kayak Slalom - Canoe Single (C1) Men

1. MARTIKAN Michal - Slovakia
2. FLORENCE David - Great Britain
3. BELL Robin - Australia
4. ELOSEGUI Ander - Spain
5. JEZEK Stanislav - Czech Republic
6. FRAKER Benn - United States
7. TSAKMAKIS Christos - Greece
8. BIERYT Krzysztof - Poland

36. Canoe/Kayak Slalom - Kayak (K1) Men

1. GRIMM Alexander - Germany
2. LEFEVRE Fabien - France
3. BOUKPETI Benjamin - Togo
4. RHEINISCH Eoin - Ireland
5. DRAPER Warwick - Australia
6. FORD David - Canada
7. OBLINGER Helmut - Austria
8. POPIELA Dariusz - Poland

37. Diving Women's Synchronised 10m Platform

1. WANG Xin ; CHEN Ruolin - China
2. COLE Briony ; WU Melissa - Australia
3. ESPINOSA Paola ; ORTIZ Tatiana - Mexico
4. GAMM Annett ; SUBSCHINSKI Nora - Germany
5. DUNNICHAY Marybeth ; ISHIMATSU Haley - United States
6. CHOE Kum Hui ; KIM Un Hyang - DPR Korea
7. BENFEITO Meaghan ; FILION Roseline - Canada
8. COUCH Tonia ; POWELL Stacie - Great Britain

38. Equestrian Eventing Team Jumping

1. Germany
2. Australia
3. Great Britain
4. Sweden
5. New Zealand
6. Italy
7. United States
8. Ireland

39. Equestrian Eventing Individual Jumping

1. ROMEIKE Hinrich ; (MARIUS) - Germany
2. MILES Gina ; (MCKINLAIGH) - United States
3. COOK Kristina ; (MINERS FROLIC) - Great Britain
4. JONES Megan ; (IRISH JESTER) - Australia
5. KLIMKE Ingrid ; (ABRAXXAS) - Germany
6. DHENNIN Didier ; (ISMENE DU TEMPLE) - France
7. FREDERICKS Clayton ; (BEN ALONG TIME) - Australia
8. DIBOWSKI Andreas ; (BUTTS LEON) - Germany

40. Fencing Men's Individual Sabre

1. ZHONG Man - China
2. LOPEZ Nicolas - France
3. COVALIU Mihai - Romania
4. PILLET Julien - France
5. TARANTINO Luigi - Italy
6. SMART Keeth - United States
7. PINA Jorge - Spain
8. BUIKEVICH Aliaksandr - Belarus

41. Gymnastics Artistic Men's Team

1. China
2. Japan
3. United States
4. Germany
5. Korea
6. Russian Fed.
7. Romania
8. France

42. Judo Women -63 kg / Half-Middle Weight

1. TANIMOTO Ayumi - Japan
2. DECOSSE Lucie - France
3. WILLEBOORDSE Elisabeth - Netherlands
3. WON Ok Im - DPR Korea
5. GONZALEZ Driulis - Cuba
5. HEILL Claudia - Austria
7. ZOLNIR Urska - Slovenia
7. BARRETO Ysis - Venezuela

43. Judo Men -81 kg / Half-Middle Weight

1. BISCHOF Ole - Germany
2. KIM Jaebum - Korea
3. CAMILO Tiago - Brazil
3. GONTIUK Roman - Ukraine
5. ELMONT Guillaume - Netherlands
5. DAMDINSUREN Nyamkhuu - Mongolia
7. BURTON Euan - Great Britain
7. KRAWCZYK Robert - Poland

44. Shooting Men's 50m Pistol

1. JIN Jong Oh - Korea
2. TAN Zongliang - China
3. ISAKOV Vladimir - Russian Fed.
4. OMELCHUK Oleg - Ukraine
5. KOPP Pavol - Slovakia
6. KIRIAKOV Tanyu - Bulgaria
7. MIKEC Damir - Serbia
8. MATSUDA Tomoyuki - Japan

45. Shooting Men's Double Trap

1. ELLER Walton - United States
2. D ANIELLO Francesco - Italy
3. HU Binyuan - China
4. HOLGUIN Jeffrey - United States
5. MARK Russell - Australia
6. FAULDS Richard - Great Britain
7. ALMAKTOUM Ahmed - UA Emirates
8. CHETCUTI William - Malta

46. Swimming Men's 200m Freestyle

1. PHELPS Michael - United States
2. PARK Taehwan - Korea
3. VANDERKAAY Peter - United States
4. BASSON Jean - South Africa
5. BIEDERMANN Paul - Germany
6. MEICHTRY Dominik - Switzerland
7. OKUMURA Yoshihiro - Japan
8. RENWICK Robbie - Great Britain

47. Swimming Women's 100m Backstroke

1. COUGHLIN Natalie - United States
2. COVENTRY Kirsty -Zimbabwe
3. HOELZER Margaret - United States
4. SPOFFORTH Gemma - Great Britain
5. ZUEVA Anastasia -Russian Fed.
6. NAKAMURA Reiko - Japan
7. MANAUDOU Laure - France
8. ITO Hanae - Japan

48. Swimming Men's 100m Backstroke

1. PEIRSOL Aaron - United States
2. GREVERS Matt - United States
3. VYATCHANIN Arkady - Russian Fed.
3. STOECKEL Hayden - Australia

5. DELANEY Ashley - Australia
6. TANCOCK Liam - Great Britain
7. WILDEBOER Aschwin - Spain
8. MIYASHITA Junichi - Japan

49. Swimming Women's 100m Breaststroke

1. JONES Leisel - Australia
2. SONI Rebecca - United States
3. JUKIC Mirna - Austria
4. EFIMOVA Yuliya - Russian Fed.
5. JENDRICK Megan - United States
6. WHITE Tarnee - Australia
7. SUN Ye - China
8. KITAGAWA Asami - Japan

50. Weightlifting Women's 63kg

1. PAK Hyon Suk - DPR Korea
2. NEKRASSOVA Irina - Kazakhstan
3. LU Ying-Chi - Chinese Taipei
4. GIRARD Christine - Canada
5. NGUYEN Thi Thiet - Vietnam
6. KIM Sookyung - Korea
7. KASIRYE Ruth - Norway
8. ACOSTA Luz Mercedes - Mexico

51. Weightlifting Men's 69kg

1. LIAO Hui - China
2. DABAYA-TIENTCHEU Vencelas - France
3. MARTIROSYAN Tigran Gevorg - Armenia
4. BORRERO Yordanis - Cuba
5. MIRZAYEV Turan - Azerbaijan
6. KIM Chol Jin - DPR Korea
7. BAYRAMOV Afgan - Azerbaijan
8. SUPHALAK Sitthisak - Thailand

52. Wrestling Men's Greco-Roman 55 kg

1. MANKIEV Nazyr - Russian Fed.
2. BAYRAMOV Rovshan - Azerbaijan
3. AMOYAN Roman - Armenia
3. PARK Eun-Chul - Korea
5. HERNANDEZ Yagnier - Cuba
5. SORYAN Hamid - Iran
7. FRIS Kristijan - Serbia
8. MANGO Spenser - United States

53. Wrestling Men's Greco-Roman 60 kg

1. ALBIEV Islam-Beka - Russian Fed.
2. RAHIMOV Vitaliy - Azerbaijan
3. TENGIZBAYEV Nurbakyt - Kazakhstan
3. TIUMENBAEV Ruslan - Kyrgyzstan
5. MONZON Roberto - Cuba
5. SHENG Jiang - China
7. NAZARIAN Armen - Bulgaria
8. DIACONU Eusebiu Iancu - Romania

Tabela punktowa po 53 konkurencjach (z 302), czyli po 4 dniach rywalizacji (z 16).

01. United States     7    7    9    7    3    3    1    2    219
02. China            13    4    3    2    3    1    1    1    178
03. Australia         3    2    5    3    6    3    2    0    120
04. Russian Fed.      2    4    4    3    5    3    2    3    119
05. Italy             3    4    2    3    5    3    3    1    115
06. Korea             5    6    1    1    3    1    0    0    108
07. France            0    7    2    2    2    3    3    2    96
08. Great Britain     2    1    3    2    0    4    3    6    75
09. Germany           4    1    1    2    3    0    2    2    73
10. Japan             3    1    2    1    0    2    4    6    68
11. DPR Korea         1    1    3    0    2    2    0    0    47
12. Cuba              0    1    1    1    3    2    1    0    38
13. Netherlands       1    1    2    0    1    1    0    2    36
14. Romania           1    0    1    2    0    1    1    2    31
15. Azerbaijan        1    2    0    0    1    0    1    0    28
16. Hungary           0    1    0    1    1    2    2    0    26
17. Spain             1    0    1    1    0    0    3    0    25
18. Austria           0    1    1    1    1    0    1    0    24
19. Thailand          1    0    0    1    2    0    1    1    24
20. Kazakhstan        0    1    1    0    1    2    0    0    23
21. Ukraine           0    0    1    2    0    0    3    1    23
22. Poland            0    0    0    0    2    2    2    4    22
23. Chinese Taipei    0    0    2    1    0    0    2    0    21
24. Brazil            0    0    3    0    0    0    1    1    21
25. Czech Republic    2    0    0    0    1    0    0    0    20
26. Slovakia          1    1    0    0    1    0    0    0    19
27. Canada            0    0    0    1    0    2    3    1    18
28. Sweden            0    1    0    1    1    0    0    0    16
29. Finland           1    0    1    0    0    0    1    0    16
30. Zimbabwe          0    2    0    0    0    0    0    0    14
31. Belarus           0    0    1    1    0    0    0    1    12
32. Armenia           0    0    2    0    0    0    0    0    12
33. Indonesia         0    0    1    1    0    0    0    0    11
34. Switzerland       0    0    1    0    0    1    1    0    11
35. Vietnam           0    1    0    0    1    0    0    0    11
36. India             1    0    0    0    0    0    1    1    11
37. Croatia           0    0    1    0    1    0    0    0    10
38. Uzbekistan        0    0    1    0    1    0    0    0    10
39. Colombia          0    1    0    0    0    1    0    0    10
40. Norway            0    1    0    0    0    0    1    0    9
41. Serbia            0    0    0    0    0    1    3    0    9
42. Iran              0    0    0    0    2    0    0    0    8
43. Mexico            0    0    1    0    0    0    0    1    7
44. South Africa      0    0    0    1    0    0    1    0    7
45. Belgium           0    0    0    0    1    0    1    1    7
46. Turkey            0    1    0    0    0    0    0    0    7
47. Kyrgyzstan        0    0    1    0    0    0    0    0    6
48. Togo              0    0    1    0    0    0    0    0    6
49. Ireland           0    0    0    1    0    0    0    1    6
50. Tunisia           0    0    0    0    1    0    1    0    6
51. Indonesia         0    0    1    0    0    0    0    0    6
52. Tajikistan        0    0    1    0    0    0    0    0    6
53. Algeria           0    0    1    0    0    0    0    0    6
54. Argentina         0    0    1    0    0    0    0    0    6
55. Georgia           0    0    1    0    0    0    0    0    6
56. Mongolia          0    0    0    0    1    0    0    1    5
57. Bulgaria          0    0    0    0    0    1    1    0    5
58. Malaysia          0    0    0    0    0    1    0    1    4
59. Lithuania         0    0    0    0    1    0    0    0    4
60. New Zealand       0    0    0    0    1    0    0    0    4
61. Ecuador           0    0    0    0    1    0    0    0    4
62. Dominican Rep.    0    0    0    0    1    0    0    0    4
63. Singapore         0    0    0    0    1    0    0    0    4
64. Denmark           0    0    0    0    1    0    0    0    4
65. Israel            0    0    0    0    1    0    0    0    4
66. Luxembourg        0    0    0    0    1    0    0    0    4
67. Albania           0    0    0    0    0    1    0    0    3
68. Egypt             0    0    0    0    0    0    1    1    3
69. Portugal          0    0    0    0    0    0    1    0    2
70. Colombia          0    0    0    0    0    0    1    0    2
71. UA Emirates       0    0    0    0    0    0    1    0    2
72. Venezuela         0    0    0    0    0    0    1    0    2
73. Greece            0    0    0    0    0    0    1    0    2
74. Turkmenistan      0    0    0    0    0    0    1    0    2
75. Slovenia          0    0    0    0    0    0    1    0    2
76. Malta             0    0    0    0    0    0    0    1    1
77. Papua N Guinea    0    0    0    0    0    0    0    1    1

Wed Aug 13, 2008

54. Cycling Road Women's Individual Time Trial

1. ARMSTRONG Kristin - United States
2. POOLEY Emma - Great Britain
3. THURIG Karin - Switzerland
4. LONGO-CIPRELLI Jeannie - France
5. THORBURN Christine - United States
6. ARNDT Judith - Germany
7. SOEDER Christiane - Austria
8. DOPPMANN Priska - Switzerland

55. Cycling Road Men's Individual Time Trial

1. CANCELLARA Fabian - Switzerland
2. LARSSON Gustav - Sweden
3. LEIPHEIMER Levi - United States
4. CONTADOR Alberto - Spain
5. EVANS Cadel - Australia
6. SANCHEZ Samuel - Spain
7. TUFT Svein - Canada
8. ROGERS Michael - Australia

56. Diving Men's Synchronised 3m Springboard

1. WANG Feng ; QIN Kai - China
2. SAUTIN Dmitry ; KUNAKOV Yuriy - Russian Fed.
3. KVASHA Illya ; PRYGOROV Oleksiy - Ukraine
4. COLWILL Chris ; TARANTINO Jevon - United States
5. DESPATIE Alexandre ; MIRANDA Arturo - Canada
6. ROZENBERG Pavlo ; KLEIN Sascha - Germany
7. ROBINSON-BAKER Nicholas ; SWAIN Benjamin - Great Britain
8. ROBERTSON Scott ; NEWBERY Robert - Australia

57. Fencing Men's Individual Foil

1. KLEIBRINK Benjamin Philip - Germany
2. OTA Yuki - Japan
3. SANZO Salvatore - Italy
4. ZHU Jun - China
5. JOPPICH Peter - Germany
6. CASSARA Andrea - Italy
7. le PECHOUX Erwann - France
8. LEI Sheng - China

58. Fencing Women's Individual Epee

1. HEIDEMANN Britta - Germany
2. BRANZA Ana Maria - Romania
3. MINCZA-NEBALD Ildiko - Hungary
4. LI Na - China
5. DUPLITZER Imke - Germany
6. SHUTOVA Liubov - Russian Fed.
7. FLESSEL COLOVIC Laura - France
8. SAMUELSSON Emma - Sweden

59. Gymnastics Artistic Women's Team

1. China
2. United States
3. Romania
4. Russian Fed.
5. Japan
6. Australia
7. France
8. Brazil

60. Judo Women -70 kg / Middle Weight

1. UENO Masae - Japan
2. HERNANDEZ Anaysi - Cuba
3. ROUSEY Ronda - United States
3. BOSCH Edith - Netherlands
5. BOEHM Annett - Germany
5. IGLESIAS Leire - Spain
7. MESZAROS Anett - Hungary
7. ALVEAR Yuri - Colombia

61. Judo Men -90 kg / Middle Weight

1. TSIREKIDZE Irakli - Georgia
2. BENIKHLEF Amar - Algeria
3. MESBAH Hesham - Egypt
3. ASCHWANDEN Sergei - Switzerland
5. DAFREVILLE Yves-Matthieu - France
5. PERSHIN Ivan - Russian Fed.
7. KAZUSENOK Andrei - Belarus
7. SANTOS Eduardo - Brazil

62. Shooting Women's 25m Pistol

1. CHEN Ying - China
2. OTRYAD Gundegmaa - Mongolia
3. DORJSUREN Munkhbayar - Germany
4. FEI Fengji - China
5. GROZDEVA Maria - Bulgaria
6. JO Yong Suk - DPR Korea
7. PRUCKSAKORN Tanyaporn - Thailand
8. MAIDA Luisa - El Salvador

63. Swimming Women's 200m Freestyle

1. PELLEGRINI Federica - Italy
2. ISAKOVIC Sara - Slovenia
3. PANG Jiaying - China
4. HOFF Katie - United States
5. POTEC Camelia Alina - Romania
6. McCLATCHEY Caitlin - Great Britain
7. BARRATT Bronte - Australia
7. ETIENNE Ophelie-Cyrielle - France

64. Swimming Men's 200m Butterfly

1. PHELPS Michael - United States
2. CSEH Laszlo - Hungary
3. MATSUDA Takeshi - Japan
4. BURMESTER Moss - New Zealand
4. WU Peng - China

6. KORZENIOWSKI Pawel - Poland
7. ALMEIDA Kaio - Brazil
8. SKVORTSOV Nikolay - Russian Fed.

65. Swimming Women's 200m Individual Medley

1. RICE Stephanie - Australia
2. COVENTRY Kirsty - Zimbabwe
3. COUGHLIN Natalie - United States
4. HOFF Katie - United States
5. COUTTS Alicia - Australia
6. KITAGAWA Asami - Japan
7. WILKINSON Julia - Canada
8. BARANOWSKA Katarzyna - Poland

66. Swimming Men's 4 x 200m Freestyle Relay

1. United States
2. Russian Fed.
3. Australia
4. Italy
5. Canada
6. Great Britain
7. Japan
8. South Africa

67. Weightlifting Women's 69kg

1. LIU Chunhong - China
2. SLIVENKO Oxana - Russian Fed.
3. DAVYDOVA Natalya - Ukraine
4. SOLIS Leidy - Colombia
5. KHALIL Abir - Egypt
6. MEDINA Tulia Angela - Colombia
7. BATSIUSHKA Hanna - Belarus
8. SAITO Rika - Japan

68. Weightlifting Men's 77kg

1. SA Jaehyouk - Korea
2. LI Hongli - China
3. DAVTYAN Gevorg - Armenia
4. KIM Kwanghoon - Korea
5. PEREPECHENOV Oleg - Russian Fed.
6. CAMBAR Ivan - Cuba
7. KHACHATRYAN Ara - Armenia
8. SZRAMIAK Krzysztof - Poland

69. Wrestling Men's Greco-Roman 66 kg

1. GUENOT Steeve - France
2. BEGALIEV Kanatbek - Kyrgyzstan
3. SIAMIONAU Mikhail - Belarus
3. VARDANYAN Armen - Ukraine
5. BAYAKHMETOV Darkhan - Kazakhstan
5. GERGOV Nikolay - Bulgaria
7. KOVALENKO Sergey - Russian Fed.
8. LOERINCZ Tamas - Hungary

70. Wrestling Men's Greco-Roman 74 kg

1. KVIRKELIA Manuchar - Georgia
2. CHANG Yongxiang - China
3. GUENOT Christophe - France
3. YANAKIEV Yavor - Bulgaria
5. BACSI Peter - Hungary
5. MIKHALOVICH Aleh - Belarus
7. SAMURGASHEV Varteres - Russian Fed.
8. MELYOSHIN Roman - Kazakhstan

Thu Aug 14 2008

71. Archery Women's Individual

1. ZHANG Juan Juan - China
2. PARK Sung-Hyun - Korea
3. YUN Ok-Hee - Korea
4. KWON Un Sil - DPR Korea
5. LORIG Khatuna - United States
6. HAYAKAWA Nami - Japan
7. JOO Hyun-Jung - Korea
8. AVITIA Mariana - Mexico

72. Equestrian Dressage Team Grand Prix

1. Germany
2. Netherlands
3. Denmark
4. United States
5. Sweden
6. Great Britain
7. France
8. Australia

73. Fencing Women's Team Sabre

1. Ukraine
2. China
3. United States
4. France
5. Russian Fed.
6. Poland
7. Canada
8. South Africa

74. Gymnastics Artistic Men's Individual All-Around

1. YANG Wei - China
2. UCHIMURA Kohei - Japan
3. CARANOBE Benoit - France
4. TOMITA Hiroyuki - Japan
5. KHOROKHORDIN Sergey - Russian Fed.
6. DEVYATOVSKIY Maxim - Russian Fed.
7. HAMBUECHEN Fabian - Germany
8. YANG Taeyoung - Korea

75. Judo Women -78 kg / Half-Heavy Weight

1. YANG Xiuli - China
2. CASTILLO Yalennis - Cuba
3. JEONG Gyeongmi - Korea
3. POSSAMAI Stephanie - France
5. SILVA Edinanci - Brazil
5. SAN MIGUEL Esther - Spain
7. PUREVJARGAL Lkhamdegd - Mongolia
7. WOLLERT Heide - Germany

76. Judo Men -100 kg / Half-Heavy Weight

1. NAIDAN Tuvshinbayar - Mongolia
2. ZHITKEYEV Askhat - Kazakhstan
3. MIRALIYEV Movlud - Azerbaijan
3. GROL Henk - Netherlands
5. MATYJASZEK Przemyslaw - Poland
5. ZHORZHOLIANI Levan - Georgia
7. HADFI Daniel - Hungary
7. JANG Sungho - Korea

77. Shooting Women's 50m Rifle 3 Positions

1. DU Li - China
2. EMMONS Katerina - Czech Republic
3. CRUZ Eglis Yaima - Cuba
4. GALKINA Lioubov - Russian Fed.R
5. BEYERLE Jamie - United States
6. DOVGUN Olga - Kazakhstan
7. MIHAJLOVIC Lidija - Serbia
8. WU Liuxi - China

78. Shotting Women's Skeet

1. CAINERO Chiara - Italy
2. RHODE Kimberly - United States
3. BRINKER Christine - Germany
4. LARSSON Nathalie - Sweden
5. JIEWCHALOEMMIT Sutiya - Thailand
6. WEI Ning - China
7. ELEFTHERIOU Andri - Cyprus
8. BARTEKOVA Danka - Slovakia

79. Swimming Men's 200m Breaststroke

1. KITAJIMA Kosuke - Japan
2. RICKARD Brenton - Australia
3. DUBOSCQ Hugues - France
4. BROWN Mike Andrew - Canada
5. GYURTA Daniel - Hungary
6. SPANN Scott - United States
7. FACCI Loris - Italy
8. BOSSINI Paolo - Italy

80. Swimming Women's 200m Butterfly

1. LIU Zige - China
2. JIAO Liuyang - China
3. SCHIPPER Jessicah - Australia
4. JEDRZEJCZAK Otylia - Poland
5. NAKANISHI Yuko - Japan
6. MONGEL Aurore - France
7. BREEDEN Elaine - United States
8. HERSEY Kathleen - United States

81. Swimming Men's 100m Freestyle

1. BERNARD Alain - France
2. SULLIVAN Eamon - Australia
3. LEZAK Jason - United States
3. CIELO FILHO Cesar - Brazil

5. van den HOOGENBAND Pieter - Netherlands
6. FERNS Lyndon - South Africa
7. TARGETT Matt - Australia
8. NYSTRAND Stefan - Sweden

82. Swimming Women's 4 x 200m Freestyle Relay

1. Australia
2. China
3. United States
4. Italy
5. France
6. Hungary
7. Japan
8. Sweden

83. Wrestling Men's Greco-Roman 84 kg

1. MINGUZZI Andrea - Italy
2. FODOR Zoltan - Hungary
3. AVLUCA Nazmi - Turkey
5. MA Sanyi - China
5. NOUMONVI Melonin - France
7. FOROV Denis - Armenia
8. GADABADZE Shalva - Azerbaijan

ABRAHAMIAN Ara - Sweden - (MKOl odebrało brązowy medal Szwedowi za jego protest, po dekoracji rzucił swój medal na matę), zob. link

84. Wrestling Men's Greco-Roman 96 kg

1. KHUSHTOV Aslanbek - Russian Fed.
2. ENGLICH Mirko - Germany
3. MAMBETOV Asset - Kazakhstan
3. WHEELER Adam - United States
5. HAN Tae-Young - Korea
5. SVEC Marek - Czech Republic
7. EZERSKIS Mindaugas - Lithuania
8. GURI Elis - Albania

85. Wrestling Men's Greco-Roman 120 kg

1. LOPEZ Mijain - Cuba
2. BAROEV Khasan - Russian Fed.
3. MIZGAITIS Mindaugas - Lithuania
3. PATRIKEEV Yuri - Armenia
5. SJOBERG Jalmar - Sweden
5. SZCZEPANIAK Yannick - France
7. BYERS Dremiel - United States
8. DEAK-BARDOS Mihaly - Hungary

Fri Aug 15, 2008

86. Archery Men's Individual

1. RUBAN Viktor - Ukraine
2. PARK Kyung-Mo - Korea
3. BADENOV Bair - Russian Fed.
4. SERRANO Juan Rene - Mexico
5. STEVENS Juan Carlos - Cuba
6. MORIYA Ryuichi - Japan
6. WUNDERLE Victor - United States
8. CHENG Chu Sian - Malaysia

87. Athletics Men's Shot Put

1. MAJEWSKI Tomasz - Poland
2. CANTWELL Christian - United States
3. MIKHNEVICH Andrei - Belarus
4. ARMSTRONG Dylan - Canada
5. LYZHYN Pavel - Belarus
6. BILONOG Yuriy - Ukraine
7. HOFFA Reese - United States
8. SOF'IN Pavel - Russian Fed.

88. Athletics Women's 10,000m

1. DIBABA Tirunesh - Ethiopia
2. ABEYLEGESSE Elvan - Turkey
3. FLANAGAN Shalane - United States
4. MASAI Linet Chepkwemoi - Kenya
5. KONOVALOVA Maria - Russian Fed.
6. ABITOVA Inga - Russian Fed.
7. WANGUI Lucy Kabuu - Kenya
8. KIPLAGAT Lornah - Netherlands