Zgraj plik .WMA na dysk

Przykładowy plik: http://ml.gazeta.pl/2/4821/wss080108.wma ; a faktycznie 'wss080108.wax' to skrót do audio pakietu Windows Media, ten plik ma zaledwie 136b, zajmuje się wyłączenie wywołaniem ukrytego źródła .ASF, które nas najbardziej interesuje.

Proponowane programy:
http://all-streaming-media.com/record-video-stream/record-streaming-video-windows-media-and-real-video.htm
Próbowałem różne freeware, ale bez powodzenia.

  • WM Recorder (Shareware - $49.95/Windows) - wersja demo zapisała 25 min strumienia, 3,8mb. Zgrany plik domyślnie ląduje w folderze: C:\Program Files\WMR11\Recordings lub \Moje dokumenty\Moje wideo\WMR Recordings, obsługa jest banalna - w pole FILE należy wpisać nazwę pliku docelowego np. 'nazwa-pliku.asf' .wma też nie zaszkodzi, w pole URL 'adres strumienia' i nacisnąć RECORDING.
  • Po instalacji WM Recorder odrzuciłem propozycję instalowania czegoś-tam-jeszcze - (link nieaktywny) przeszukaj google z frazą: "WM Recorder 12 Demo to Full Patch"
  • RipTiger jest również shareware, ma 1 minuta ograniczenie do nagrywania filmów wideo streaming. Rozumie, Flash Video (HTTP i RTMP), Windows Media (HTTP, MMS i RTSP), Real Media (zarówno audio i wideo), MPEG, QuickTime media, Streaming audio i automatycznie konwertuje do WMA, MPEG4, AVI i tak dalej.